mikołajki folkowe 2019

 

29 listopada - 1 grudnia 2019 roku! Chatka Żaka Lublin!

Dźwięki z korzenia - warsztaty didgeridoo – Maciej Lubaś

Warsztaty didgeridoo – Maciej Lubaś

niedziela, 1 grudnia 2019, godz. 12.00

Didgeridoo jest to tradycyjny, pochodzący z Australii instrument wykorzystywany przez Aborygenów. To drewniana trąba o charakterystycznym, głębokim, wibrującym dźwięku, która może powstać naturalnie w wyniku działalności termitów. W naszych warunkach didgeridoo tworzy się poprzez ręczne lub mechaniczne drążenie. Obecnie instrument ten możemy spotkać w różnych stylach muzycznych.
Na warsztatach nauczysz się m.in. podstawowego dźwięku, jakim jest dron, dźwięków opartych na samogłoskach oraz spółgłoskach, dźwięków naśladujących zwierzęta, np. ptaka kookaburre czy psa dingo, modulacji dźwięków podstawowych, oddechu kołowego, sylab do tworzenia rytmów. Dla osób znających podstawy przewidziana jest nauka rytmów.
Zajęcia poprowadzi Maciej Lubaś, który zajmuje się grą oraz wyrobem didgeridoo od 2004 r. Jest członkiem stowarzyszenia Didjeridoo.pl zrzeszającego muzyków, budowniczych oraz sympatyków didgeridoo oraz współorganizatorem Festiwalu Didgeridoo - Dźwięki z Korzenia. Zorganizował również pierwszy festiwal didgeridoo w Lublinie, a warsztaty gry prowadził m.in. na Jarmarku Jagiellońskim w Lublinie oraz na Festiwalu Kultury Pogranicza Folkowisko w Gorajcu.

«« wróć

Organizatorzy:

umsc   ack   sarf  csk mbp

 

Sponsorzy: 

wojlub  mlub  mkdin  ludowidla

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin
Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego  

 

Media:

tvp3  rl kurier centrum tvumcs  folk  folk24pismo

Facebook