mikołajki folkowe 2014

 

Informacje Jarmark: Adam Stanowski (tel. 607 865 277) Scena Otwarta: Stefan Bracha (tel. 691 823 518)

Wykonawcy

Kapela Ludowa Jana Wochniaka z Wieniawy (Polska)

sobota, 13 grudnia, godz. 16.00

Kapela Ludowa Jana Wochniaka z Wieniawy
Skład: Jan Wochniak (bębenek obręczowy, baraban), Aleksander Krupa (harmonia trzyrzędowa), Michał Kapturski (skrzypce).
Kapela Ludowa Jana Wochniaka z Wieniawy - wcześniej znana jako Kapela Aleksandra Krupy z Radomia - powstała w 2006 r., obecnie kapeli patronuje GOK w Wieniawie. Zespół gra tradycyjną muzykę ludową regionu radomskiego. W ich repertuarze znajdują się typowe dla tego regionu siarczyste oberki, mazurki, polki, ale także walce i fokstroty. Aleksander Krupa jest kolekcjonerem i znawcą harmonii, potrafi je wyremontować i nastroić. Umiejętności te nabył pracując w wytwórniach harmonii „Borucki" i „Jędrych". W przeszłości każdy z członków kapeli zdobywał doświadczenie muzyczne indywidualnie.
Kapela aktywnie uczestniczy w różnych wydarzeniach kulturalnych, jest laureatem wielu prestiżowych festiwali i konkursów muzyki ludowej, m.in. „Złota Baszta" w 2006 r., II miejsce w 2010 r. i I miejsce w 2014 r. na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, ,„Złote Basy" w 2007 r. i 2011 r. w Maciejowicach, „Muzykanty" w 2008 r. i I miejsce w 2010 r. i 2014 r. w Przysusze.

«« wróćLogo plakat mikoajki
Znajdź nas na facebooku

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe" to najstarszy w Polsce oraz jeden z największych festiwali muzyki folkowej, odbywający się od 1991 roku. Jego celem jest popularyzacja kultury tradycyjnej, przedstawienie jej w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla współczesnego odbiorcy, jak również edukacja - próba zainteresowania młodych ludzi wartościami tradycyjnej kultury rodzimej oraz innych krajów oraz przełamywanie stereotypów i uprzedzeń pomiędzy narodami poprzez poznawanie ich tradycji i kultury. 

Organizatorzy

umcs ack ink sarf  wok transetnika

Sponsorzy

um woj mkidn ehtr lud lsf  ltf

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin
Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt został zrealizowany wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach działań strategicznych związanych z Rokiem Kolberga 

 

Patroni medialni

4 sds tvp gad zoomcen ralu   f24 es  folk.pl

 

Facebook