mikołajki folkowe 2014

 

Informacje Jarmark: Adam Stanowski (tel. 607 865 277) Scena Otwarta: Stefan Bracha (tel. 691 823 518)

Wykonawcy

SPIĘTY z programem ANTYSZANTY (Polska)

niedziela, 14 grudnia, godz. 20.00

SPIĘTY z programem ANTYSZANTY
Hubert „Spięty" Dobaczewski karierę muzyczną rozpoczynał, grając w zespołach Aberration oraz Hope I. W latach 1998-2003 występował z hiphopową grupą Koli, nagrywając z nią album „Szemrany". Jest też autorem wszystkich tekstów z tego zbioru. Od roku 1999 jest wokalistą i gitarzystą zespołu Lao Che. Współtworzył albumy: „Gusła", „Powstanie Warszawskie", „Gospel", „Prąd stały / Prąd zmienny" i „Soundtrack". Odpowiadał również za teksty utworów zamieszczonych na tych płytach.
30 lipca 2012 roku podczas uroczystości w Parku Wolności w Muzeum Powstania Warszawskiego z rąk Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, odebrał Srebrny Krzyż Zasługi za „działalność na rzecz popularyzacji i upamiętniania Powstania Warszawskiego".
Solowa płyta oraz projekt koncertowy - ANTYSZANTY - odbił się szerokim echem i został okrzyknięty najważniejszym wydarzeniem roku 2009. W ten sposób scharakteryzował ten album Jacek Świąder: „coś na kształt pomnika dla wieku szczenięcego - gdy najważniejsze w formacji przyszłego życiowego żeglarza jest podglądanie dużej blondyny, poznawanie nowych przekleństw i chłopackie przechwałki".
www.spiety.pl/

MP3: SPIĘTY z programem ANTYSZANTY - Kalikimaka,

«« wróćLogo plakat mikoajki
Znajdź nas na facebooku

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe" to najstarszy w Polsce oraz jeden z największych festiwali muzyki folkowej, odbywający się od 1991 roku. Jego celem jest popularyzacja kultury tradycyjnej, przedstawienie jej w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla współczesnego odbiorcy, jak również edukacja - próba zainteresowania młodych ludzi wartościami tradycyjnej kultury rodzimej oraz innych krajów oraz przełamywanie stereotypów i uprzedzeń pomiędzy narodami poprzez poznawanie ich tradycji i kultury. 

Organizatorzy

umcs ack ink sarf  wok transetnika

Sponsorzy

um woj mkidn ehtr lud lsf  ltf

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin
Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt został zrealizowany wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach działań strategicznych związanych z Rokiem Kolberga 

 

Patroni medialni

4 sds tvp gad zoomcen ralu   f24 es  folk.pl

 

Facebook