mikołajki folkowe 2014

 

Informacje Jarmark: Adam Stanowski (tel. 607 865 277) Scena Otwarta: Stefan Bracha (tel. 691 823 518)

Wykonawcy

Studium Instrumentów Etnicznych ()

niedziela, 14 grudnia, godz. 20.00

Studium Instrumentów Etnicznych
Skład: Piotr Stefański (wokal, conga, djembe, beczki), Mikołaj Janowski (elektronika, trąbka, dundun), Sylwia Nadgrodkiewicz (wokal), Hubert Drążek (gitara basowa, beczki, wokal), Kaja Twiga Gębska (zampona, djembe, flet poprzeczny), Martyna Dolęga (didgeridoo, dundun, djembe), Martyna Dukielska (conga,dundun), Zbigniew Graliński (dundun, djembe, gongi), Marcin Kuliński (djembe), Jan Leśniewski (djembe, beczka), Maciej Biernacki (beczki, dundun, cajon, djembe).
Grupa, której siłą jest „nadkreatywność", niczym nieskrępowana potrzeba tworzenia. W twórczości SIE „nie ma miejsca na strach". Są doceniani przez publiczność i dziennikarzy. Maciej Szajkowski (Kapela ze Wsi Warszawa) twierdzi że „takie zjawiska zachodzą w kosmosie raz na kilkadziesiąt lat, to koincydencja sił natury i talentu". Ich otwartość i profesjonalizm zachęcają do współpracy zarówno muzyków jazzowych (H. Gembalski, A. Chochół), jak cenionych twórców ze sceny hiphopowej (Duże Pe, Muflon). Nagrody i wyróżnienia:
- nagroda na Międzynarodowym Przeglądzie Kapel Studenckich PKS Festival w Krakowie,
- zwycięstwo w konkursie SKODA AUTO MUZYKA,
- koncert w Trójce w Studiu im A. Osieckiej ,
- liczne koncerty i prestiżowe festiwale, m.in. Dragon Folk Fest, Dookoła Wody Festival, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie.
www.sie-band.pl/

MP3: Studium Instrumentów Etnicznych - Laleczka,

«« wróćLogo plakat mikoajki
Znajdź nas na facebooku

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe" to najstarszy w Polsce oraz jeden z największych festiwali muzyki folkowej, odbywający się od 1991 roku. Jego celem jest popularyzacja kultury tradycyjnej, przedstawienie jej w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla współczesnego odbiorcy, jak również edukacja - próba zainteresowania młodych ludzi wartościami tradycyjnej kultury rodzimej oraz innych krajów oraz przełamywanie stereotypów i uprzedzeń pomiędzy narodami poprzez poznawanie ich tradycji i kultury. 

Organizatorzy

umcs ack ink sarf  wok transetnika

Sponsorzy

um woj mkidn ehtr lud lsf  ltf

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin
Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt został zrealizowany wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach działań strategicznych związanych z Rokiem Kolberga 

 

Patroni medialni

4 sds tvp gad zoomcen ralu   f24 es  folk.pl

 

Facebook