mikołajki folkowe 2014

 

Informacje Jarmark: Adam Stanowski (tel. 607 865 277) Scena Otwarta: Stefan Bracha (tel. 691 823 518)

Wykonawcy

Hańba! (Polska)

niedziela, 14 grudnia, godz. 20.00

Hańba!
Skład: Andrzej Zamenhof (banjo, śpiew), Wiesław Król (akordeon, klarnet, śpiew), Ignacy Woland (tuba, śpiew), Adam Sobolewski (bęben, grzebień, śpiew).
Zbuntowana orkiestra podwórkowa. Laureaci Nagrody Specjalnej im. Czesława Niemena na festiwalu Nowa Tradycja 2014 - za odważną ideę artystyczną i ekspresję. Grupę tworzy czterech muzyków z niemałym stażem grania w zespołach folkowych, punkowych, metalowych, a nawet elektronicznych. Wspólnie postanowili założyć zespół z gatunku „political music fiction". Jak sami określają swoje instrumentarium - są uzbrojeni w atrybuty kapeli podwórkowej. Oryginalną twórczość najlepiej przedstawiają ich własne słowa: „Wyobraźmy sobie, że punk rock nie powstaje na wyspach brytyjskich w latach siedemdziesiątych, lecz w międzywojennej Polsce, jako wyraz buntu przeciwko autorytarnym rządom sanacji. Oto, czym jest Hańba!".
www.karoryfer.com/hanba

MP3: Hańba! - Żandarm,

«« wróćLogo plakat mikoajki
Znajdź nas na facebooku

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe" to najstarszy w Polsce oraz jeden z największych festiwali muzyki folkowej, odbywający się od 1991 roku. Jego celem jest popularyzacja kultury tradycyjnej, przedstawienie jej w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla współczesnego odbiorcy, jak również edukacja - próba zainteresowania młodych ludzi wartościami tradycyjnej kultury rodzimej oraz innych krajów oraz przełamywanie stereotypów i uprzedzeń pomiędzy narodami poprzez poznawanie ich tradycji i kultury. 

Organizatorzy

umcs ack ink sarf  wok transetnika

Sponsorzy

um woj mkidn ehtr lud lsf  ltf

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin
Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt został zrealizowany wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach działań strategicznych związanych z Rokiem Kolberga 

 

Patroni medialni

4 sds tvp gad zoomcen ralu   f24 es  folk.pl

 

Facebook