mikołajki folkowe 2014

 

Informacje Jarmark: Adam Stanowski (tel. 607 865 277) Scena Otwarta: Stefan Bracha (tel. 691 823 518)

Wykonawcy

Trad.Attack! (Estonia)

sobota, 13 grudnia, godz. 18.00

Trad.Attack!
Skład: Sandra Sillamaa (wokal, dudy estońskie, drumla, saksofon), Jalmar Vabarna (gitara), Tõnu Tubli (perkusja).
Trad.Attack! jest dynamicznym zespołem, który przywraca estońskiej muzyce folkowej energię, czystość i otwartość. Trio w idealny sposób łączy wolność twórczą, dziedzictwo przeszłości oraz nowoczesne rozwiązania techniczne. Trad.Attack! inspirują wielkie gwiazdy swoich czasów, estońscy śpiewacy i muzycy ludowi, którzy tworzyli muzykę na czas pracy, wypoczynku i uroczystości. Zespół korzysta z archiwalnych nagrań, a w ten sposób na scenie obok nich obecni są także oryginalni wykonawcy. W ciągu ostatnich 9 miesięcy debiutująca na estońskim rynku muzycznym grupa spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony publiczności i krytyków. W czasie pierwszego koncertu (Tallin Music Week, marzec 2014) urzekli ludzi nowatorstwem i energią. Od tego czasu ich utwory są obecne na listach przebojów, a muzycy wystąpili na Viljandi Folk Music Festival oraz znaczącym łotewskim festiwalu Positivus. Zdobyli nagrodę ESTONIAN ETHNO MUSIC AWARDS 2014 w kategoriach Najlepszy Zespół, Najlepszy Album, Najlepszy Utwór, Najlepszy Debiut oraz nagrodę specjalną Radia 2.
Helen Sildna (organizator Tallin Music Week): „Trad.Attack! jest jak kula ognia, jak świeży owoc, przywraca do życia - korzystajcie z tego każdego ranka!"
Pierwsza płyta ukazała się lipcu i spotkała się z pozytywnym odbiorem. Z recenzji krążka: „Synergia trzech świecących jasno płomieni pozwala wierzyć, że ten pełen życia i energii album jest czytelnym znakiem narodzin nowego pokolenia w estońskim folku". Zespół planuje objechać ze swoją muzyką cały świat!
www.tradattack.ee/

MP3: Trad.Attack! - Kooreke, Trad.Attack! - Kuukene,

«« wróćLogo plakat mikoajki
Znajdź nas na facebooku

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe" to najstarszy w Polsce oraz jeden z największych festiwali muzyki folkowej, odbywający się od 1991 roku. Jego celem jest popularyzacja kultury tradycyjnej, przedstawienie jej w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla współczesnego odbiorcy, jak również edukacja - próba zainteresowania młodych ludzi wartościami tradycyjnej kultury rodzimej oraz innych krajów oraz przełamywanie stereotypów i uprzedzeń pomiędzy narodami poprzez poznawanie ich tradycji i kultury. 

Organizatorzy

umcs ack ink sarf  wok transetnika

Sponsorzy

um woj mkidn ehtr lud lsf  ltf

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin
Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt został zrealizowany wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach działań strategicznych związanych z Rokiem Kolberga 

 

Patroni medialni

4 sds tvp gad zoomcen ralu   f24 es  folk.pl

 

Facebook