mikołajki folkowe 2014

 

Informacje Jarmark: Adam Stanowski (tel. 607 865 277) Scena Otwarta: Stefan Bracha (tel. 691 823 518)

Wykonawcy

Same Suki Live (Polska)

piątek, 12 grudnia, godz. 20.00

Same Suki Live
Same Suki to żeńska formacja folkowa z Warszawy istniejąca od 2012 roku. Zespół tworzy pięć niezwykłych kobiet. Ich muzyka to mix ludowej liryki i wyzwolonej miejskiej kobiecości połączony z akustycznym graniem. Inspiracją są melodie z Mazowsza, Kujaw, Podhala, ale Same Suki nie traktują ich z nabożną czcią, lecz jako iskrę, którą potem zmieniają w żywy ogień. Aranżują je, dodają orientalne brzmienia, dziecięce grzechotki i dopisują własne teksty. Swoje utwory stylizują na ludowe przyśpiewki, ale jednocześnie opowiadają o tym, co dzieje się tu i teraz. O miłości, o poszukiwaniu siebie, o seksie. Zero skansenu, samo życie. Nazwa kapeli jest przewrotna i wieloznaczna. Po pierwsze, dziewczyny wiedzą, czego chcą i nie mają zamiaru z tego rezygnować. Bo lubią prowokować. Poza tym w ich uszach słowo „suka" nie brzmi jak przekleństwo, ale jak najpiękniejsza muzyka. Wszystko dzięki suce biłgorajskiej, staropolskiemu instrumentowi podobnemu do skrzypiec, który otworzył im oczy i uszy. Same Suki chcą otworzyć je także słuchaczom, serwując muzykę eklektyczną i ekscytującą. Świeżą. Szczerą. Własną. Koncert grupy na Mikołajkach Folkowych 2014 będzie rejestrowany, a z materiału powstanie płyta LIVE.
Skład: Magdalena Wieczorek-Duchewicz (śpiew), Justyna Meliszek (wiolonczela), Patrycja Napierała (bendir, cajon, stopa perkusyjna, instrumenty perkusyjne), Helena Matuszewska (suka biłgorajska, rebab turecki, skrzypce), Marta Sołek (suka biłgorajska, fidel płocka).
www.samesuki.pl/

MP3: Same Suki Live - Villageanka, Same Suki Live - Niewierna,

«« wróćLogo plakat mikoajki
Znajdź nas na facebooku

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe" to najstarszy w Polsce oraz jeden z największych festiwali muzyki folkowej, odbywający się od 1991 roku. Jego celem jest popularyzacja kultury tradycyjnej, przedstawienie jej w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla współczesnego odbiorcy, jak również edukacja - próba zainteresowania młodych ludzi wartościami tradycyjnej kultury rodzimej oraz innych krajów oraz przełamywanie stereotypów i uprzedzeń pomiędzy narodami poprzez poznawanie ich tradycji i kultury. 

Organizatorzy

umcs ack ink sarf  wok transetnika

Sponsorzy

um woj mkidn ehtr lud lsf  ltf

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin
Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt został zrealizowany wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach działań strategicznych związanych z Rokiem Kolberga 

 

Patroni medialni

4 sds tvp gad zoomcen ralu   f24 es  folk.pl

 

Facebook