mikołajki folkowe 2014

 

Informacje Jarmark: Adam Stanowski (tel. 607 865 277) Scena Otwarta: Stefan Bracha (tel. 691 823 518)

Kultura jest Babą – premiera filmu dokumentalnego z festiwalu

niedziela, 14 grudnia 2014, godz. 17.00

Folkosfera (pokaz premierowy) - dokumentalny obraz z lipcowego Festiwalu Folkowisko ubrany w muzykę folkowych grup Blokowioska i Joryj Kłoc. Pełna energii opowieść o kulturze babskiej, która w lipcu tętniła w niewielkiej podkarpackiej wsi Gorajec. Film powstał dzięki społecznemu wsparciu finansowemu uczestników Folkowiska.
Opowieść o „kulturze babskiej" poprowadzą członkowie Stowarzyszenia Animacji Kultury Pogranicza Folkowisko (www.folkowisko.gorajec.info).

  «« wróć  Logo plakat mikoajki
  Znajdź nas na facebooku

  Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe" to najstarszy w Polsce oraz jeden z największych festiwali muzyki folkowej, odbywający się od 1991 roku. Jego celem jest popularyzacja kultury tradycyjnej, przedstawienie jej w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla współczesnego odbiorcy, jak również edukacja - próba zainteresowania młodych ludzi wartościami tradycyjnej kultury rodzimej oraz innych krajów oraz przełamywanie stereotypów i uprzedzeń pomiędzy narodami poprzez poznawanie ich tradycji i kultury. 

  Organizatorzy

  umcs ack ink sarf  wok transetnika

  Sponsorzy

  um woj mkidn ehtr lud lsf  ltf

  Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin
  Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego
  Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  Projekt został zrealizowany wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach działań strategicznych związanych z Rokiem Kolberga 

   

  Patroni medialni

  4 sds tvp gad zoomcen ralu   f24 es  folk.pl

   

  Facebook