mikołajki folkowe 2005

 

3 dni. 10 koncertów. 15 zaproszonych zespołów. 12 zespołów w konkursie. 18 godzin filmów. 6 krajów. 3 sceny.

Wykonawcy

Rondo (Białoruś)

sobota, 10 grudnia, godz. 19.00

Rondo
Zespół, rodem z białoruskiego Brześcia, został założony w 2001 roku przez jednego z wykładowców tamtejszej Dziecięcej Szkoły Muzycznej, Sergieja Wasiljewicza Litwinczuka. Grupa liczy cztery osoby. Instrumentaliści grają na cymbałach, domrze, bajanie i gitarze basowej. Od momentu powstania zespół bardzo dużo koncertuje, bierze udział w szkolnych, miejskich, wojewódzkich przedsięwzięciach kulturalnych, konkursach i festiwalach. Muzyka wykonywana przez grupę charakteryzuje się miękkością dźwięku i profesjonalizmem wykonania. W repertuarze zespołu są utwory białoruskich i zagranicznych kompozytorów, muzyka dawna i współczesna.

«« wróćLogo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!

XV "Mikołajki Folkowe" odbyły się! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo w proponowanych przez nas imprezach. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z odległych miejsc jak Ukraina, Białoruś, Słowacja i Niemcy.
Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej".Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszystkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji.

Dziękujemy osobom, bez których udziału nasze spotkanie nie odbyłoby się. Myślę tutaj o sponsorach, którzy dostarczyli nam środków pozwalających zrezalizować marzenie o programie takim jaki był, jak również o pracownikach "Chatki Żaka", członkach sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

 

 

 

 

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej Lublinie | Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu | Urząd Miasta Lublin |

Urząd Marszałkowski w Lublinie | Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego

 

Patroni medialni:

Facebook