mikołajki folkowe 2005

 

3 dni. 10 koncertów. 15 zaproszonych zespołów. 12 zespołów w konkursie. 18 godzin filmów. 6 krajów. 3 sceny.

Wykonawcy

Kapela Dudków z Janowa Lubelskiego (Polska)

niedziela, 11 grudnia, godz. 16.00

W rodzinnym muzykowaniu liczy ponad 130 lat, jest najbardziej zasłużoną i znaną kapelą ludową w regionie. Wiodącą rolę w zespole pełni jego kierownik, Bronisław Dudka, grający na skrzypcach. Prócz niego w składzie grają jego brat Tadeusz -skrzypce II, Czesław Chmiel z Wólki Ratajskiej, grający na bębenku sitkowym, i Zbigniew Butryn z Janowa Lubelskiego, grający na basie. Bronisław i Tadeusz grają od dziecka, pochodzą z bardzo muzykalnej rodziny. Swoje zainteresowanie muzyką zawdzięczają dziadkowi i ojcu, którzy ze swoimi kapelami przez całe życie grali po weselach, zabawach i chrzcinach. Przez cały okres działalności kapela zachowała tradycyjny skład instrumentalny, strój janowski oraz repertuar muzyczny (od podróżniaków weselnych, po skoczne oberki i przepiękne polki, m.in. trzęsioną, żydowską, pykaną). Kapela Dudków wielokrotnie występowała na scenie Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, za każdym razem zdobywając wysokie miejsca. Jest także laureatem nagrody im. Oskara Kolberga.

«« wróćLogo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!

XV "Mikołajki Folkowe" odbyły się! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo w proponowanych przez nas imprezach. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z odległych miejsc jak Ukraina, Białoruś, Słowacja i Niemcy.
Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej".Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszystkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji.

Dziękujemy osobom, bez których udziału nasze spotkanie nie odbyłoby się. Myślę tutaj o sponsorach, którzy dostarczyli nam środków pozwalających zrezalizować marzenie o programie takim jaki był, jak również o pracownikach "Chatki Żaka", członkach sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

 

 

 

 

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej Lublinie | Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu | Urząd Miasta Lublin |

Urząd Marszałkowski w Lublinie | Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego

 

Patroni medialni:

Facebook