mikołajki folkowe 2005

 

3 dni. 10 koncertów. 15 zaproszonych zespołów. 12 zespołów w konkursie. 18 godzin filmów. 6 krajów. 3 sceny.

Wykonawcy

Kapela Ludowa z Hańska (Polska)

niedziela, 11 grudnia, godz. 16.00

ziała w Gminnym Ośrodku Kultury w Hańsku od 20 lat. Wielokrotnie uczestniczyła w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, gdzie zdobyła wiele nagród. Dużą rolę odgrywa w wystawianych widowiskach obrzędowych, ponadto prezentuje się na imprezach lokalnych i wojewódzkich. W swoim repertuarze posiada zapomniane oberki i polki z okolic Włodawy. Skład kapeli: Jan Jakubaszek - harmonia, Józef Łapiński - skrzypce, Krzysztof Bujalski - bębenek. Opiekunem kapeli od początku jej istnienia jest Halina Radecka - instruktor GOK w Hańsku.

«« wróćLogo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!

XV "Mikołajki Folkowe" odbyły się! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo w proponowanych przez nas imprezach. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z odległych miejsc jak Ukraina, Białoruś, Słowacja i Niemcy.
Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej".Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszystkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji.

Dziękujemy osobom, bez których udziału nasze spotkanie nie odbyłoby się. Myślę tutaj o sponsorach, którzy dostarczyli nam środków pozwalających zrezalizować marzenie o programie takim jaki był, jak również o pracownikach "Chatki Żaka", członkach sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

 

 

 

 

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej Lublinie | Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu | Urząd Miasta Lublin |

Urząd Marszałkowski w Lublinie | Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego

 

Patroni medialni:

Facebook