mikołajki folkowe 2005

 

3 dni. 10 koncertów. 15 zaproszonych zespołów. 12 zespołów w konkursie. 18 godzin filmów. 6 krajów. 3 sceny.

Wykonawcy

Rodzinna Kapela Marczuków (Polska)

sobota, 10 grudnia, godz. 17.00

Pochodzą z Zakalinek, gm. Konstantynów pow. Biała Podlaska. W kapeli grają: Zdzisław Marczuk - skrzypce, jego brat Eugeniusz - harmonia i syn Pana Zdzisława - Tomek - na bębenku. Zdzisław gra od najmłodszych lat. W domu rodzinnym przysłuchiwał się melodiom granym przez ojca i zapamiętywał je. Już w szkole podstawowej zaczął chodzić "na granie", a jako kilkunastoletni chłopiec grywał z bratem po weselach i zabawach. Aby podtrzymać tradycję rodzinnego muzykowania zainteresował muzyką ludową swoich synów. Marczukowie wielokrotnie występowali w Kazimierzu na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, zdobywając nagrody w kategorii kapel, wyróżnienia w konkursie Duży-Mały, oraz najcenniejsze trofeum - Basztę, zdobytą przez Zdzisława w kategorii solistów-instrumentalistów.

«« wróćLogo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!

XV "Mikołajki Folkowe" odbyły się! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo w proponowanych przez nas imprezach. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z odległych miejsc jak Ukraina, Białoruś, Słowacja i Niemcy.
Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej".Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszystkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji.

Dziękujemy osobom, bez których udziału nasze spotkanie nie odbyłoby się. Myślę tutaj o sponsorach, którzy dostarczyli nam środków pozwalających zrezalizować marzenie o programie takim jaki był, jak również o pracownikach "Chatki Żaka", członkach sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

 

 

 

 

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej Lublinie | Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu | Urząd Miasta Lublin |

Urząd Marszałkowski w Lublinie | Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego

 

Patroni medialni:

Facebook