mikołajki folkowe 2005

 

3 dni. 10 koncertów. 15 zaproszonych zespołów. 12 zespołów w konkursie. 18 godzin filmów. 6 krajów. 3 sceny.

Wykonawcy

Kapela Władysława Pogody z Kolbuszowej (Polska)

sobota, 10 grudnia, godz. 17.00

Władysław Pogoda już jako kilkuletni chłopiec samodzielnie tworzył instrumenty muzyczne i uczył się gry u okolicznych muzykantów. Swoja pierwszą kapelę weselną stworzył mając 16 lat. Muzyka przenika całe jego zycie. Od 1968 roku jest członkiem, a od 1990 kierownikiem, zespołu popularyzującego folklor rejonu lasowieckiego. Sam gra w nim na skrzypcach i śpiewa, towarzyszą mu Jan Książek (skrzypce), Jerzy Wrona (klarnet), Ryszard Wrona (akordeon), Stanisław Rudny (trąbka), Jarosław Mazur (kontrabas) i dwie solistki, Czesława Cyran i Teresa Próchnik. Kapela ma na swoim koncie wiele występów w kraju i za granicą, liczne nagrania radiowe i telewizyjne, wydanie płyty i kasety z własnymi wykonaniami tradycyjnych utworów. Zdobyła wiele wyróżnień na przeglądach i konkursach kapel ludowych, m. in. była kilkakrotnie nagradzana w Kazimierzu. Muzycy są też laureatami Nagrody im. Oskara Kolberga (1996 r.).

«« wróćLogo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!

XV "Mikołajki Folkowe" odbyły się! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo w proponowanych przez nas imprezach. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z odległych miejsc jak Ukraina, Białoruś, Słowacja i Niemcy.
Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej".Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszystkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji.

Dziękujemy osobom, bez których udziału nasze spotkanie nie odbyłoby się. Myślę tutaj o sponsorach, którzy dostarczyli nam środków pozwalających zrezalizować marzenie o programie takim jaki był, jak również o pracownikach "Chatki Żaka", członkach sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

 

 

 

 

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej Lublinie | Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu | Urząd Miasta Lublin |

Urząd Marszałkowski w Lublinie | Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego

 

Patroni medialni:

Facebook