mikołajki folkowe 2005

 

3 dni. 10 koncertów. 15 zaproszonych zespołów. 12 zespołów w konkursie. 18 godzin filmów. 6 krajów. 3 sceny.

Wykonawcy

Kapela Stefana Wrony z Poniatowej ()

piątek, 9 grudnia, godz. 18.30

Stefan Wrona, który jest trzonem kapeli, muzyką "zaraził się" w latach dziecięcych, słyszał ją często grywaną przez ojca. Wtedy skrzypce były jego nieosiągalnym marzeniem. Niedługo potem przyszły pierwsze grane potańcówki. Jak mówi, kapela to jego drugie życie. W obecnym składzie grają od około 20 lat. Kapelę współtworzy Sławomir Morek grający na bębenku i Jan Koziński (kierownik kapeli) na akordeonie. Na co dzień zespół uzupełnia także grupa śpiewająca. Pracują pod opieką Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Poniatowej. Stefan Wrona jako solista wielokrotnie występował w Kazimierzu zdobywając wysokie miejsca, w tym również najcenniejszą nagrodę - Basztę. Jest także laureatem nagrody im. Oskara Kolberga. Jako kapela, w składzie skrzypce i bębenek, brali udział w różnych imprezach folklorystycznych, również zdobywając nagrody i wyróżnienia. Często wyjeżdżają na koncerty, w tym także za granicę.tiny_mce_marker

«« wróćLogo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!

XV "Mikołajki Folkowe" odbyły się! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo w proponowanych przez nas imprezach. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z odległych miejsc jak Ukraina, Białoruś, Słowacja i Niemcy.
Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej".Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszystkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji.

Dziękujemy osobom, bez których udziału nasze spotkanie nie odbyłoby się. Myślę tutaj o sponsorach, którzy dostarczyli nam środków pozwalających zrezalizować marzenie o programie takim jaki był, jak również o pracownikach "Chatki Żaka", członkach sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

 

 

 

 

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej Lublinie | Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu | Urząd Miasta Lublin |

Urząd Marszałkowski w Lublinie | Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego

 

Patroni medialni:

Facebook