mikołajki folkowe 2005

 

3 dni. 10 koncertów. 15 zaproszonych zespołów. 12 zespołów w konkursie. 18 godzin filmów. 6 krajów. 3 sceny.

Wykonawcy

Kapela Stanisława Ptasińskiego z Wielgolasu (Polska)

piątek, 9 grudnia, godz. 18.30

Stanisław Ptasiński z Wielgolasu (pow. Mińsk Mazowiecki) muzykuje od dziecka. W obecnym składzie jego kapela działa już od 20 lat, wcześniej pan Stanisław tworzył zespół wraz z własnym synami. Muzykanci kapeli nuty przejmują od rodziców, z którymi grywali, teraz sami też komponują, przez cały czas prezentując jednak tradycyjny repertuar. Są bywalcami Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu, gdzie zdobywali najwyższe nagrody. Skład zespołu: Stanisław Ptasiński - harmonia pedałowa, Piotr Parzyszek - skrzypce, Roman Stępiński - bębenek.

«« wróćLogo plakat mikoajki

DZIĘKUJEMY!

XV "Mikołajki Folkowe" odbyły się! Mamy nadzieję, że w Waszej pamięci te trzy dni zapisały się dobrze. Dziękujemy Wam za atmosferę i tak liczne uczestnictwo w proponowanych przez nas imprezach. Dziękujemy za trud podróży do nas, nieraz z odległych miejsc jak Ukraina, Białoruś, Słowacja i Niemcy.
Dziękujemy wykonawcom za zaangażowanie i wspaniałe prezentacje. Gratulujemy lauteatom "Sceny Otwartej".Mamy nadzieję, że występ w "Chatce Żaka" dał wszystkim muzykom wiele radości i artystycznej satysfakcji.

Dziękujemy osobom, bez których udziału nasze spotkanie nie odbyłoby się. Myślę tutaj o sponsorach, którzy dostarczyli nam środków pozwalających zrezalizować marzenie o programie takim jaki był, jak również o pracownikach "Chatki Żaka", członkach sztabu orgnizacyjnego oraz silnej ekipie wolontariuszy.

 

 

 

 

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej Lublinie | Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu | Urząd Miasta Lublin |

Urząd Marszałkowski w Lublinie | Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego

 

Patroni medialni:

Facebook